"Inspiracja jest rzeczą bardzo rzadką, która nie przychodzi na zawołanie. Jesteś na plaży, czy na spacerze w lesie i odczuwasz nagłą potrzebę malowania. Natchnienie nie zjawia się akurat wtedy gdy zasiadasz za sztalugę. Bo malarstwo to jest praca. Bardzo ciężka praca."Malarstwo figuratywne

Malarstwo abstrakcyjne

Kolaże

Rysunki

Szkice.1 Malarstwo figuratywne - olej na płótnie (1952- 1963)


"Po studiach malowałam realistyczno- surrealistyczne pejzaże. Był okres, kiedy było jeszcze oczywiste, że są to pejzaże, ale wyglądał z spod nich surrealizm.”

 

 

.2 Malarstwo abstrakcyjne - olej na płótnie(1964- 2004)


" Bardzo pomału dochodziłam do abstrakcji. Nie stało się to z dnia na dzień. Przez surrealizm doszłam do abstrakcji. Przez pejzaż."
"Każdy dobry obraz jest abstrakcyjny. Temat jest tylko pretekstem. Tak jak Ucello czy Velasquez- to dla mnie prawdziwi, wspaniali abstrakcjoniści."

  

.3 Kolaże - Różne materiały i tusz


"Arika wszystko potrafi zamienić w sztukę. Nie tylko płótno i farbę, ale nawet źdźbła traw, włosy, kawałeczki papieru. Jest w nich bezpośredniość przekazu, delikatność, umiejętnoć cieszenia się każdym drobiazgiem” E. Dzikowska
„Materiał Jej twórczości: klej, sztuczne perełki, kawałki butelkowych szkieł, odpryski luster, świecidła wydłubane z czeskiej biżuterii, zwykłe kamyczki, szmatki i skrawki, koronki maszynowe”

 
.4 Rysunki - tusz


«Kwiaty, smoki, motyle, ryby i ptaki, fauna i flora rzeczywiste i bajeczne z dawien dawna stanowią ulubioną dziedzinę tkaniny dekoracyjnej. Też same stwory kreuje Madeyska na swych makatach”
Andrzej Bonarski, dziennikarz

  


.5 Szkice - długopis


Selekcja szkiców pochodzących z karnetów które Arika wypełniała podczas swych częstych podróży

 


vente d’œuvres d’art aux enchères